Hvordan våre produkter blir til

-
Alpakkafiberen kommer fra høylandet i Andesfjellene i Peru, hvor alpakkane lever i sitt naturlige miljø. Dyrene klippes én gang i året, og fiberen sorteres etter kvalitet før den sendes videre til videre bearbeiding.
-
Når vi produserer sokker og andre strikkeprodukter, kjøper vi garn fra anerkjente leverandører i Peru. Disse leverandørene arbeider etter høye standarder for kvalitet og behandling av fiberen. Dette sikrer et stabilt og godt utgangspunkt for produktene våre.
-
Garnet brukes deretter i produksjonen av våre produkter. Her blir sokker og andre plagg strikket med maskiner som er tilpasset materialet og ønsket kvalitet. Enkelte produkter, som for eksempel barneklær, blir også sydd av dyktige syersker. Vi forsøker samtidig å utnytte materialene best mulig. Rester av garn fra andre produkter kan derfor bli brukt til å skape noe nytt.
- Etter produksjonen gjennomgår produktene flere steg med etterbehandling. Dette kan inkludere vask, forming og kvalitetskontroll for å sikre riktig passform og et godt sluttresultat.
- Når produktene er ferdige, klargjøres de for transport til Norge. Varene sendes fra Peru til Norge, vanligvis med fly.
- Når produktene ankommer Norge, blir de levert til vårt lager i Meråker. Her pakker vi bestillinger og sender dem videre til deg.
